Yeni başlayanlar için ‘Keyfruitistics’

Bizi harekete geçiren neydi tam olarak hatırlayamıyoruz. Fakat bir gün kendimizi “Madem ürettiğimiz her şeyi belgelendirme konusunda böylesine rahatsızız, o zaman neden kendi ‘z raporumuzu’ çıkartmayalım ki?” diye düşünürken bulduk.

Hep birlikte bu z raporunda neler olabileceğine dair düşündük ve elimizde uzun bir liste oluştuğunu gördük. Sonunda bu dökümü (okumaktan büyük zevk aldığımız) bir infografiğe çevirme fikri akıllarımızda beliriverdi.

Bu sefer farklı bir çalışma metodu benimsedik. Her daim kullandığımız Proje dosyası – Wireframe – Proje toplantısı – Basecamp dörtlüsündense, farklı bir yol denedik ve bu sefer Google Docs’ta bütün fikirleri toplayıp, her gün 15′er dakikalık toplantılarla geldiğimiz noktayı tartıştık. Her bir ikonun tasarımını ise Yammer’a yükleyerek kararlaştırdık. Sonuçta bu yeni üretim biçimiyle, kendi infografiğimizi yaratmak gibi zorlu bir işi sadece bir hafta gibi kısa bir sürede bitirmiş olduk.

Aşağıda KeyFruit’un yaklaşık 2 yıllık geçmişini içeren bir dökümünü bulacaksınız. Biz ona ‘Keyfruitistics‘ adını verdik. Umarız okurken en az bizim yaparken eğlendiğimiz kadar eğlenirsiniz.

İngilizce versiyonunu da en kısa sürede hazırlayacağız.

(İnfografiğin gayet yüksek çözünürlüklü versiyonu da var bu arada.)

Muhteşem!

Güzel ve eğlenceli bir infografik olmuş :)

Comment now!

*
*

*